Opis grupy

Podobny obraz                                                                                                „My jesteśmy jagódki”

Jesteśmy jagódki, czarne jagódki,           
Mieszkamy w lesie zielonym,                   
Oczka mamy czarne, buźki granatowe,   
A rączki są zielone i seledynowe.              

A kiedy dzień nadchodzi,    
Dzień nadchodzi.                
Idziemy na jagody, na jagody          
A nasze czarne serca, czarne serca
Biją nam radośnie,            
Bum ta ra ra bum.   

 

„Jagódki” to grupa dzieci 6-letnich, liczy 26 osób (12dziewczynek i 14 chłopców). Wychowawcą grupy jest Pani Agata Jaskot-Sirocka. W naszej grupie „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych, poznania świata. Przestrzegamy zasad zgodnego życia, ze szczególnym naciskiem na swobodne i kulturalne komunikowanie się. Próbujemy wspólnie rozwiązywać konflikty, umiejętnie radzić sobie w sytuacjach trudnych, dostrzegać różnice między dobrem, a złem. Staramy się być dla siebie mili i koleżeńscy, dzięki czemu atmosfera w grupie jest wspaniała.

Nasz dzień zajmują przede wszystkim wesołe zabawy w kącikach tematycznych, których w naszej sali jest sporo oraz różnorodne zajęcia i zabawy rozwijające naszą samodzielność i zapoznające nas z najbliższym środowiskiem. Bardzo lubimy śpiewać i tańczyć, wykonywać prace plastyczne różnymi technikami, budować przeróżne budowle podczas zabaw konstrukcyjnych. Staramy się również posługiwać wyraźną mową, poznajemy literaturę dziecięcą. Uczymy się liczyć, dzielić słowa na sylaby i głoski. Sprawność ręki nabywamy dzięki różnym czynnościom manualnym w pracach plastyczno-konstrukcyjnych. Codziennie też zjadamy pyszne i zdrowe śniadanko, obiad i podwieczorek przygotowany przez wspaniałe Panie kucharki. Zawsze też dbamy o porządek i czystość w naszej sali –  sprzątamy i segregujemy zabawki, układamy w swoich szufladkach. Często wychodzimy też na spacery i lubimy bawić się na placu przedszkolnym. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.