I Przedszkolny Konkurs Recytatorski w ramach projektu „Języczkowy zawrót głowy”

8 stycznia odbył się konkurs recytatorski w którym wzięło udział 23 przedszkolaków w trzech kategoriach wiekowych 3-4 latki, 5 latki oraz 6 latki. Założeniem konkursu było rozwijanie u dzieci właściwej wymowy, recytacji i interpretacji utworu oraz możliwość prezentacji przed publicznością. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był wysoki, dlatego komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Po długich obradach jury wyłoniło następujących zwycięzców:
Kategoria 3-4 latki:
I miejsce – Mateusz Waldowski
II miejsce – Zofia Oczk
III miejsce – Lena Szymańska
Kategoria 5 latki:
I miejsce – Konstanty Dereszewski
II miejsce –  Anna Szymańska
III miejsce – Hiacynta Kochańska
Kategoria 6 latki:
I miejsce –  Zofia Wasiluk
II miejsce –  Kaja Kalkowska
III miejsce – Patryk Szymański
 
Wyróżnione dzieci będą nas reprezentować w Wejherowie gdzie odbędzie się IV Powiatowy Konkurs ” Trudne wierszyki łamiące języki”,  Życzymy wszystkim przedszkolakom dalszych sukcesów, motywacji do brania udziału w konkursach, ale przede wszystkim dobrej zabawy podczas recytacji utworów swoich ulubionych poetów.
 
Organiatorzy konkursu
Beata Kurczewska
Bernadeta Lesner